Mibes

Pýtate sa ako zlepšiť váš predaj? Chceli by ste zvýšiť návštevnosť na vašich stránkach? Vyskúšajte to pomocou PR článkov, ktoré vám na našom webe zverejníme.

Ktorá prilba na motorku sa najlepšie prispôsobí Vám?

K jazde na motorke patrí takisto to správne moto oblečenie a doplnky, ale predovšetkým spoľahlivá a vyhovujúca prilba.

Tá sa vyrába v rôznych prevedeniach a súčasný trh ponúka niekoľko odlišných typov. Rozdeleniu na konkrétne typy je však skutočne vhodné venovať zaslúženú pozornosť a vyberať na základe nášho štýlu jazdy a jej náročnosti.

K jazde na menšom skútri po vašom meste pri relatívne nízkej rýchlosti dokáže byť napríklad pohodlným a cenovo výhodným doplnkom otvorená prilba, ktorá by ale naopak predstavovala vysoký hazard, ak by ste s ňou jazdili na rýchlej športovej motorke po diaľnici či na pretekárskych okruhoch. Pre takýto typ jazdy sú zasa najlepšie prispôsobené integrálne prilby na motorku. Tie spĺňajú najvyššie požiadavky z hľadiska bezpečnosti a pokrývajú celú hlavu vrátane tváre. Sú špecifické tým, že sú uzavreté.

motorkár, jazda

Populárnym je však v mnohých prípadoch kompromis medzi týmito dvoma možnosťami, ktorý predstavujú odklápacie prilby s vyklápacím plexi sklom v prednej časti. To vás spoľahlivo ochráni pri dlhšej trase aj v prípadoch, ak vám do tváre udiera vietor alebo napríklad kvapky dažďa či otravný hmyz. Tento štýl prilieb spoľahlivo chráni vašu hlavu a aj v tomto prípade je chránená vaša tvár. Rozdiel je v podstate vo veľmi praktickej manipulácii, ak si potrebujete dať pauzu, nadýchať sa čerstvého vzduchu, prehodiť pár slov, alebo sa niečoho napiť. V takýchto a podobných situáciách tak stačí len odklopiť predný kryt.

Samozrejme existujú aj možnosti pre milovníkov jazdy na štvorkolke alebo v štýle motokros. Takéto helmy sú špecifické šiltom a hlavne potrebnou ochranou brady.

motorkár, Harley

Špeciálnou a zaujímavou kategóriou na záver sú retro helmy alebo tie, ktoré sú otvorené a predstavujú atraktívny dizajn. Tým, že sú otvorené, je vlastne ich prioritou skôr spomenutý dizajn, než bezpečnostné hľadisko. Pre jazdu pri nižšej rýchlosti sú však komfortné a v podstate ideálne.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Mibes

Šablona od Anders Norén