Užite si jazdu na motorke s funkčnou komunikáciou na cestách

Technologický pokrok je dnes viditeľný v každom smere. A dotýka sa aj sveta motoristov. Konkrétnejšie sa zameriame na motorkárov, kedy však vývojom neprechádzajú len ich obľúbené stroje a teda samotné motorky, ale sú to práve doplnky, ktoré robia jazdu komfortnejšou a praktickejšou vo viacerých ohľadoch. A to napríklad aj z hľadiska praktickej komunikácie počas jazdy. Ukážkou je komunikačné zariadenie značky sena

A tento bod sa dotýka predovšetkým tých, čo na cesty chodia radi nielen sami, ale takisto minimálne s jedným parťákom na motorke pred nimi. Určite je výhodou, ak v takomto prípade počas jazdy dokážeme prehodiť pár kamarátskych slov alebo dokonca sa vzájomne informovať o stave na cestách.

Toto ale samozrejme v roku 2020 nie je žiadny problém. Stačí, ak máme kvalitný a vyhovujúci interkom.

modrá motorka

Je to vhodná voľba, ak hľadáte niečo technicky pokročilejšie a praktickejšie, než len obyčajné slúchadlá a napr. hudbu do uší. Interkomy totiž umožňujú funkčnú komunikáciu so spolujazdcom. V danom smere takisto dokážeme zohnať spravidla lacnejšie, avšak káblové zariadenie, známejšie sú ale súčastnosti tie, čo využívajú bluetooth, teda diaľkové pripojenie s druhým zariadením.

jazda na motork

  • Vtedy síce nehrozí nemotornosť s káblami, ale na druhej strane si pozor treba dávať na stav batérie.

Diaľkové pripojenie je otázkou dosahu konkrétneho interkomu. Presnejšie parametre o pripojení musí obsahovať každý takýto produkt, no v danom smere sa hodí spomenúť rada, že špecifické údaje je vhodné brať trochu s rezervou. Faktorom horšieho alebo naopak veľmi dobrého pripojenia totiž dokáže byť samotný terén. Teda napríklad zastavanosť konkrétnej oblasti a to, či je táto skôr rovinou alebo naopak.

Pokiaľ napríklad vravíme o interkomoch pohybujúcich sa spravidla v cenovej hranici okolo 100 eur, nie je to málo, ale tieto majú tendenciu zhoršovať signál spojenia, ak odbočíte za najbližší roh.

Posted in Nezařazené