Mibes

Pýtate sa ako zlepšiť váš predaj? Chceli by ste zvýšiť návštevnosť na vašich stránkach? Vyskúšajte to pomocou PR článkov, ktoré vám na našom webe zverejníme.

Klinická smrť, stretnutie s Ježišom a mŕtvymi blízkymi: podľa vedcov ide o normálny fenomén

Téma, ktorá trápi ľudí od nepamäti a ktorá zrejme nikdy nebude zodpovedaná, sa týka posmrtného života človeka. Existuje o ňom mnoho teórií a veľa ľudí, ktorí upadli do kómy a po vrátení sa do života, rozprávali o svojej skúsenosti, ako sa dostali do iného sveta. Američan menom Gary prišiel s tvrdením, že sa ocitol v nebi a tam sa ho sám Ježiš Kristus opýtal, či by tam rád zostal v absolútnom mieri. Tento svoj zážitok opísal na internetovej stránke, ktorá je plná podobných príbehov ľudí, ktorí tiež majú skúsenosť s posmrtným životom. Odborníci sa zhodli v názore, že príbehy podobných tém sú dosť časté.

kříž

Svetlo, hlas a nebohí príbuzní
Gery prežil ťažkú autonehodu a dostal sa do stavu klinickej smrti. Neskôr to rozpovedal na stránke organizácie Near Death Experience Research Foundation a hovoril o tom, ako sa odrazu ocitol v inom svete, v tom, kde stretol aj svojich mŕtvych príbuzných. Stáli tam a zrazu uprostred nich zbadal žiariaci prúd svetla, ktoré identifikoval ako zjavenie Ježiša Krista. Odrazu vo svojej hlave započul hlas, ktorý patril Ježišovi a ktorý sa ho pýtal, či chce zostať tam, v láske a absolútnom mieri alebo by sa radšej vrátil späť na zem. Krátko na to sa opäť ocitol vo svojom fyzickom tele. Celá táto udalosť, opísaná týmto Američanom, sa nám môže zdať príliš bláznivá, no odborníci sa zhodujú v názore, že ide o normálny fenomén. Opis ľudí s touto skúsenosťou je pri každom z nich podobný. Tvrdia, že najprv zbadajú jasné, ale príjemné svetlo, ku ktorému ich niečo priťahuje, hovoria o stretnutí s ich mŕtvymi príbuznými a že v mnohých prípadoch sa nechceli vrátiť späť. Často spomínajú na pocit, keď sa oddelili od vlastného tela, od seba samého.

nehoda
 
Na svedomí to má práca mozgu
Podľa doktora Sama Parniu z Newyorskej univerzity medicíny nie je tento zážitok skutočným prežitím posmrtného života, ale ide o stav, keď sa ľudské telo nachádza v blízkosti smrti a vtedy začne mozog skenovať sám seba, čo môže vyvolávať spomínané obrazy  a pocity z posmrtného života, ktorý je pre nás doposiaľ neznámy.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Mibes

Šablona od Anders Norén