Mibes

Pýtate sa ako zlepšiť váš predaj? Chceli by ste zvýšiť návštevnosť na vašich stránkach? Vyskúšajte to pomocou PR článkov, ktoré vám na našom webe zverejníme.

Babička z vlaku

Ako som už spomínala v úvode naozaj obľubujem náhodné stretnutia a situácie, ktoré mi dajú oveľa viac ako čokoľvek iné. Takáto situácia sa mi stala aj pred pár dňami. Isto to poznáte. Cesta domov. Internet vo vlaku znova nejde. No nič, budem si čítať knihu. Všetci dookola sa dívajú do mobilov alebo von oknom. No aj to sa už vytráca… Až na jedného pána, ktorý sa vie dívať von oknom aj vtedy, keď tam nič nevidí. Iba múr. A dokonca nehovorím ani o cestujúcom vo vlaku. Tí, čo zažili pochopia. Tí, čo nezažili, nevadí, raz sa s tým možno stretnete.

demence

A vtom asi na tretej zastávke nastúpila pani, ktorá sa mi vryla do duše.

Maličká zhrbená starenka, taká akú si predstavujete, že je milá dobrá babička. Tak by som si chcela predstavovať aj seba, keď budem mať toľko rokov, čo daná babka. Prestúpila k nám z medzinárodného rýchlika. Pýtam sa, či bola svoje vnúčence navštíviť. Nie, ona bola skôr pracovne. Ostávam zaskočená, pretože keď tak tipujem, babka môže mať vyše sedemdesiat. Nakoniec z nej vyjde, že bola známym trochu pomôcť, pretože už samy nevládzu. Moje myšlienkové pochody pracujú na plné obrátky. Takáto žena sa naozaj každý deň nevidí.
Ako plynula debata som pochopila, že s touto pani by som sa vedela rozprávať od rána do večera. Jej zážitky by nestačili ani na stostranovú knihu. Normálne mi bolo dosť ľúto, že už musím vystupovať. Presne takto by som si to predstavovala s mojou babkou. Ona by rozprávala a ja s láskou počúvala o tom ako sa voľakedy žilo. Ok, dávam si záväzok, že ja to takto budem robiť. Musím si napísať do zoznamu úloh na život, aby som nazbierala dostatok skúseností a zážitkov, ktoré porozprávam svojim ďalším pokoleniam.

starostlivost

Aj keď píšem tieto riadky sedím znova vo vlaku a usmievam sa.
No dobre, teraz už nie, lebo ma vyrušil telefonát, ktorý chcel zas zmeniť moje plány, ktoré som si vysnívala. Naplánovala Do kelu. Tak to nemám rada. Vždy sa snažím povedať, len to, čo naozaj uskutočním a stojím si za tým. Prečo sa to nemôžu naučiť robiť aj druhí ľudia? Chcelo by to znova povzniesť náladu nejakou milou pani, ktorá nastúpi znenazdania a zlepší môj pohľad na svet.
Ešte je dosť zastávok, tak čakám… 

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Mibes

Šablona od Anders Norén