Mibes

Pýtate sa ako zlepšiť váš predaj? Chceli by ste zvýšiť návštevnosť na vašich stránkach? Vyskúšajte to pomocou PR článkov, ktoré vám na našom webe zverejníme.

Sporiť treba už v mladom veku

Peniaze a sporenie je veľmi dôležité. Je nutné, aby vám vaši rodičia už od malička sporili a odkladali financie, keď dospejete. Dieťa, ktoré doštuduje strednú alebo vysokú školu má záujem sa zamestnať a nájsť si svoje vlastné bývanie. Práve našetrené peniaze od malička mu v tom rozhodne pomôžu. Bude sa mu ľahšie hľadať nové bývanie, pokiaľ bude mať svoju hotovosť zo sporenia. Sporenie je nutné aj pre dospelých. Nikdy nevieme, kedy pôjdeme poslednýkrát do svojho zamestnania. Zamestnávateľovi môže v hlave preskočiť a vyhodiť nás zo dňa na deň. Nie je to ľahká situácia, keď by ste prišli o zamestnanie zo dňa na deň. Ak nemáte nasporené peniaze, nebudete mať z čoho žiť.

výplata

V živote sa hovorí, že musíte mať nasporené aspoň na tri výplaty. Samozrejme, čím viac nasporené máte, tým ľahšie sa vám žije, aj v prípade, ak si hneď neviete nájsť nové zamestnanie. Ak aj máte nasporené len trochu, kým dostanete prvú výplatu zo svojho nového zamestnania, prejde minimálne mesiac a pol. Výplata sa dostáva za odrobený mesiac až na ďalší mesiac okolo pätnásteho dňa v mesiaci. Väčšina to tak aspoň má. Niektorí majú aj iné lehoty na to, aby im zamestnávateľ mzdu vyplatil. Niektorí zamestnávatelia však ani tieto termíny nevedia poriadne dodržať. Takýmito zamestnávateľmi sú rôzne súkromní zamestnávatelia.

sporenie

Tí niekedy meškajú s odoslaním vašej výplaty. Ak máte nastavené inkasá na vašom bankovom účte, alebo platíte pravidelné splátky na hypotéku, môžete mať problém. Stačí, aby ste mali omeškanie platby a už sa ocitnete v registri dlžníkov. A to všetko len kvôli vášmu zamestnávateľovi. Nie je to vôbec jednoduchá situácia. No mám pre vás riešenie. Nasporte si dostatočné množstvo peňazí práve na takéto nepríjemné nečakané situácie. Aj deti si zvyknú sporiť a odkladať svoje financie do prasiatka. Táto pokladnička je určená práve na to, aby sa deti naučili sporiť. Je to pre nich lákadlom. Majú svoje financie, ktoré si odkladajú na horšie časy. Keď budú dospelými, môžu svoje prasiatko rozbiť a vybrať si svoje nasporené peniažky. Aj ja som také prasiatko mala. Bolo vyrobené z keramiky. Keramické prasiatko väčšinou nemá otvor, cez ktorý by ste si svoje peniažky mohli vyberať.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Mibes

Šablona od Anders Norén