Mibes

Pýtate sa ako zlepšiť váš predaj? Chceli by ste zvýšiť návštevnosť na vašich stránkach? Vyskúšajte to pomocou PR článkov, ktoré vám na našom webe zverejníme.

Hlava je len jedna

Ak ste dávali aspoň trošku pozor na hodinách prírodovedy, určite ste sa už tam naučili, že hlavu máme len jednu, hlava sa nedá zasadrovať ani vymeniť. V niektorých prípadoch nestačí ani jej šitie, no a bohužiaľ bez nej to nejde taktiež. Preto by sme si na túto časť nášho tela mali dávať extrémne veľký pozor. To platí niekoľkonásobne pre milovníkov motoriek.

Dvaja ľudia idúci na motorkách s prilbou na hlave

Je úplne jedno na akej motorke jazdíte. Či už vlastníte delo, s ktorým predbehnete aj najnovšie Bentley, alebo jazdíte na huby na svojej milovanej Babete, hlava musí byť chránená na dvesto percent. Pravdepodobne tušíte, že o vaše bezpečie, sa v tomto smere postarajú moto helmy.

helma na motorku

Je veľmi zarážajúce, že aj napriek nespočetným upozorneniam lekárov, polície, či samotných motocyklistov, ešte aj dnes mnohí ľudia neveria, že prilba dokáže zachrániť život. Niekto sa bohužiaľ potrebuje učiť výhradne na vlastných chybách, čo však v tomto prípade nie je úplne rozumné. Ak i vy patríte k takýmto „ neveriacim Tomášom“, pozrite si napríklad toto krátke video

Ak by ste potrebovali viacero dôkazov, stačí kliknúť na viaceré videá, či na internete vyhľadať zaujímavé obrázky motocyklistov, ktorým prilba doslova zachránila život.
Na rozdiel od jazdy v aute, je prilba a samozrejme aj bezpečnostné oblečenie, jedinou ochranou motocyklistov. Helma nie je potrebná iba v prípade vážnych dopravných nehôd. Mnohí ľudia sú totiž presvedčení, že ak vás prejde vlak, tak vám ani všetci svätí nepomôžu, takže taká prilba je úplne na nič. Na takomto tvrdení je síce niečo pravdy, no vážne zrazenia hlavy môžu nastať aj pri nevinnom páde pri parkovaní. Betón, asfalt, či tvrdá pôda dokážu spôsobiť zranenia, ktoré si možno niektorí z nás nevedia predstaviť ani vo sne. Na záver už len raz pripomenieme, že bez prilby, by ste nemali motorku ani len preparkovať a nie na nej normálne jazdiť. Hlava a život, to sú veci, ktorých nikto z nás nemá na rozdávanie.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Mibes

Šablona od Anders Norén