Skip Navigation LinksHlavná : Certifikáty SSL

SSL certifikáty

SSL je nekomerčný otevrený protokol a v súčasnej dobe jedna z najviac používaných metód pre zabezpečenie dátových prenosov v rámci internetu medzi serverom s webovou prezentáciou a prehliadačom (užívateľom).
Internetové stránky, ktoré pre svoje zabezpečenie využívajú SSL certifikát, spoznáme podľa adresy, ktorá navyše obsahuje písmeno "s", napr https://www.domena.sk alebo podľa upozornenia prehliadača. Výhodou SSL certifikátu je aj to, že pre jeho využitie postačí iba zabezpečiť presmerovanie na adresu s HTTPS protokolom.
SSL certifikát zabezpečuje servery
SSL certifikát by mal používať každý, kto zhromažďuje prostredníctvom internetových stránok dôverné údaje z formulárov, prípadne ponúka možnosť prihlásenia pomocou hesiel. U intranetových portálov a hlavne elektronických obchodoch by malo byť používanie SSL certifikátu pre zabezpečenie serverov samozrejmosťou.
Prečo objednať SSL certifikát u našej spoločnosti
Ako certifikačná autorita môžeme vďaka veľkému množstvo objednávaných certifikátov ponúknuť zaujímavé zľavy naším zákazníkom i partnerom. Navyše, ak si u nás objednáte certifikát THAWTE, získate fakturáciu v euro a všetku podporu.
THAWTE ako certifikačná autorita
Certifikačná autorita je firma, ktorá zabezpečuje vierohodnosť a zaoberá sa vydávaním rôznych typov bezpečnostných certifikátov. Aby bolo zaistené, že sa certifikát nevydá do nepravých rúk, je pri vydaní overený Certifikačnou autoritou. Overuje sa najmä identita servera v prípade, že sa jedná o serverový certifikát, respektíve totožnosť používateľa pre klientský certifikát.

Aké certifikáty ponúkame - stručný prehľad
Certifikačná autorita Typy certifikátov Cena
THAWTE SSL 123, Web Server (EV), Wildcard, Code Signing od 109 €
VeriSign Secure Site (EV), Secure Site Pro (EV), Code Signing od 450 €
CA Czechia SSL CA Czechia od 33,19 €
* -
© 2006 Mibes & syn